Igaza volt ragyásnak, igazán csak közreadtam a képeket, mert érdekes, de információt nem adtam. Hát nem volt egyszerű a nyomozás.
Mi volt az alapinformáció? Voigtlander, Super-Farron 0,87/75mm és kész. Ebből arra következtettem, megnézve az objektívet, hogy AW Tronnier követhette el a dolgot, 1960-ban, kb. Kerestem, semmi. Akkor elkezdtem keresni AW Tronnierre az amerikai szabadalmak között, 2 találat majdnem jó volt, de nem volt megerősítés (az egyikre tippeltem). ekkor merült fel a Farrand Optical Co. neve. Utána további keresés, az ebayen talátam egy objektívet, gépestül, örültem, legalább azt meg tudom mutatni, mitől leica?
De, az objektíven, legnagyobb meglepetésemre Farrand New York szerepelt. Jó. DE VOLT EGY 7 jegyű szám az objektíven, előtte PAT. ... Leesett, a szabadalmi védelem száma, beütöttem, kijött az, amire gondoltam. Bingo!
Ha valakit érdekel a szabadalmi bejegyzés itt.
Szóval, az objektívet a NASA, és katonai felhasználásra használták. A Farrand Optical Co. gyártotta, de gondolom mivel AW Tronnier szabadalmaztatta, a Voigtlander is gyártott pár darabot. Ennyit tudtam meg, és a felépítését, ami nekem fontos, azért a Googlet elnézve nem kevés. Tévedtem, a szabadalmat 1958 augusztus 12.-án ádták be, de 1960-ban élesedett be.
Ma találkoztam az információval, a II. világháború kitörése után Albrecht Wilhelm Tronnier úgy döntött, nem buli, leválok, és az Egyesült Államokba költözött. Gyanítom, nem nagy nehézségek árán a Farrand Optical Co. alkalmazta, a T14 katonai távcső (7x50) fejlesztésén dolgozott, mellékesen megcsinálta ezt az objektívet is.
Eddigi információim szerint így kerek a történet.
Utolsó kommentek