Magyarországot úgy kerülik a világ vezető építészei, mint az ördög a tömjénfüstöt. Talán az utóbbi évtizedek, évszázad egyházi építészetének legjelentősebb feladatára kit bíztak meg? John Pawsont. Elnézve a Nemzeti Szinház épületét, világi épületeknél nem játszik Magyarországon értékelhető sztárépítész* Prágával ellentétben). Valami kulturálisan, identitásban, izlésben, értékek helyén kezelésében nagyon rendben vannak a bencések. Hála istennek. A végeredmény számomra lenyűgöző.
* sztárépítészt jó értelemben használom, kiemelkedő, világviszonylatban nagyot
alkotó építészről beszélek
Fotók az Építész fórum oldaláról a témában.
... és egy nagyon érdekes interjú a tervezésről, felújításról az épitészfórum.hu-ról.
Ilyenkor gondolom, hogy csak történik értékteremtés az országban.
Még némi információ a felújításról.
A világításról pár szó. A Pannonhalmi Bazilika rekonstrukciójával együtt teljesen megújult a templom világítási rendszere. John Pawson brit építész, a munkálatok tervezője, Gunther Zsolt (3h építésziroda) az építészi munkák hazai felelőse, valamint Philip Rose lighting designer (Speirs + Major) koncepciója alapján be light! csapata gyártotta, szállította és programozta a teljes világítási és vezérlési rendszert.
A belight annyira büszke a projektre, hogy a weboldalán az apátság képe is megjelenik. Itt olvasható egy cikk a világítási rendszerről, ez is nagyon érdekes, informatív.
Voxx · http://andrasmuller.com 2013.01.19. 10:16:03
dögmatikus · http://hupjanfregoli.blogspot.hu 2013.01.19. 16:52:45
Heimann Zoltán · www.heimann.hu 2013.01.20. 21:58:11
Nagyon szeretek Pannonhalmára járni, mert általában mély megnyugvással tölt el a hely és az emberek szelleme.
Romanee Conti 2013.01.21. 20:25:48