Az ötlet zseniális, a képek is. TV-ben láttam egy interjút, 44 kép szerepel a kiállításon. Én biztos megnézem.
2011.01.26. 21:38 Romanee Conti
Czigány Ákos: Egek (kiállítás ajánló)
8 komment
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
csgy 2011.01.27. 09:26:00
Amúgy az ötlete innen: www.vincentborrelli.com/cgi-bin/vbb/101270
A Nessimben még úgy volt kiállítva, hogy alcímként volt "Hommage á Hiroshi Sugimoto"
www.nessim.hu/kiallitasok/40
Itt már lemaradt az omázs. Kiállítást érdemes megnézni, bár szerintem sok, és kicsik. Nagyoknál kasírozás minősége csapnivaló, szép, hullámos képfelületek súrolófényben.
Romanee Conti 2011.01.27. 09:53:42
csgy 2011.01.27. 14:09:34
Romanee Conti 2011.01.27. 14:41:21
Romanee Conti 2011.01.27. 14:41:21
a lyukkamerás ember · www.flickr.com/photos/jonespointfilm/ 2011.01.27. 14:44:05
Annak idején, még az úgynevezett átkosban (kinek az kinek meg nem az) indult egy TV műsor a Magyar Televízióban, mely azon kevesek egyike lett mely túlélt sok mindent és ma is ugyan ott regnál.
„Unokáink sem fogják látni” című városvédő sorozatról beszélek. Na ennek a műsornak a rendező-operatőre a fejébe vette, hogy meghirdet egy fotópályázatot, melyre először írásban jelentkezni kellett, majd a szerencsés kiválasztottak megkapták a személyre szóló feladataikat : a város egy adott utcájának, egy adott házát kellett körbefotózni. Az így összegyűlt rengeteg anyagból aztán a budai várban rendeztek kiállítást.
Miért írok erről ?
Valószínű, hogy nagyon kevesen emlékeznek erre az 1983-as történésre, így az ott szereplő képekre még kevesebben. Talán maguk a fotós-résztvevők se nagyon.
Szóval miért is írok erről ?
Mert az ott falra kerülő anyagban volt látható rengeteg ilyen beállítás, rengeteg Bp.-i bérházról. Talán ugyan azokról is, amelyek mai verziójukban nagy karriert futottak be és hoztak elismerést fotósuk számára, aki akkor tízegynéhány éves lehetett, amikor a Bp.-i Történeti Múzeumban az én egyik 2 méterszer 1 méteres fotóm volt a nyitó kép.
Most már tényleg, miért is írok erről ennyit ?
Mert annak a bizonyos rendező-operatőrnek, akit Ráday Mihálynak hívták két képem is nagyon tetszett. Az egyik egy hajnali totál volt az Erzsébet városi templom tornyából fotózva (az óraszerkezeten keresztül látva a várost) és a másik egy Czigány Ákos féle beállítás (visszafelé nézve nem tudom máshogy írni) volt egy nyolckeres bérházról. Akkor az előző mellett döntött, hogy az legyen az első kép, mely a kiállításra érkezőket fogadja.
Most már végkép arról, hogy mit is akarok ezzel a storyval ?
Szerencsém volt ezzel a választással (köszönet érte R.M.-nak) kétszeresen is.
Egyrészt mert az volt a jobbik kép.
Másrészt mert most nem kell leírnom azt, hogy az ötlet az enyém és még vagy tucat emberé arról a 28 évvel ezelőtti kiállításról.
Mert ilyen nincs !
Van az alapötlet, az ős ötlet és van ennek a továbbgondolása, továbbvivése, újrafogalmazása vagy egyszerűen csak reprodukálása.
Jelen esetben sorozattá bővítése.
Meg van olyan, hogy egy képre is igaz, hogy rosszkor készült és rossz helyen.
Én és még páran akiknek akkor ott egy lepusztult bérház udvarán ugyan az jutott eszünkbe és ugyan úgy csináltuk meg legfeljebb azt mondhatjuk, hogy azt a lassan három évtizedes ötletet nem kellett volna elveszni hagyni.
Czigány Ákos és képei a bizonyíték erre.
Romanee Conti 2011.01.27. 14:53:19
a lyukkamerás ember · www.flickr.com/photos/jonespointfilm/ 2011.01.27. 15:08:35
Azon vagyok. Igen rájöttem, hogy ki b-am magammal. A baj az, hogy azóta kétszer költöztem és mind a nagyításokat, mind pedig a negatívokat a BTM bekérte arhíválásra. Abban reménykedhetem, hogy a kiállításra be nem adott képek (nagyítások) és azok negái megvannak valahol.